Azja

Turecka widokówka

Turcji nie trzeba komentować, Turcję trzeba przeżyć, usłyszeć, poczuć a przede wszystkim posmakować. Turecka Widokówka, to zbiór widoków z tego przesmacznego państwa, z różnych wyjazdów i różnych miejsc.

Zapraszam na bardzo szybką podróż przez dwa kontynenty, Europę i Azję połączone w Stambule Boğaz Köprüsü, Mostem Bosforskim.

STAMBUŁ – ISTANBUL

miasto na dwóch kontynentach z historią sięgającą 2700 lat w przeszłość, największe i najludniejsze w Turcji, zapełnione zabytkami dla jednych, knajpkami i nocnym życiem dla innych.

Wieża Leandra

SULTANAHMED

Galata Köprüsü – Most Galata, wiecznie żywy, pełny knajpek i restauracji z przepysznymi owocami morza, łowionymi prosto z mostu..

PAMUKKALE

EFEZ I OKOLICE

KAPADOCJA

Kapadocja to wg. mnie jedno z najładniejszych miejsc, pełne przemiłych ludzi, pysznego jedzenia i oszałamiających widoków, niestety ze względów pogodowych nie udało mi się zobaczyć Kapadocji z lotu ptaka, a może balonu…

ale jest powód aby tam wrócić…

z Antaly tylko jedno:


Z czego jeszcze słynie Turcja:

z antyków i innych dzieł sztuki

z dywanów:

oczywiście z jedzenia, bardzo różnorodnego, nie tylko kebabu:

z handlu:

z ludzi:

ale z czego najbardziej słynie Turcja?!

oczywiście z kwiatów, Holendrzy stworzyli swoją potęgę tulipanową kradnąc cebulki Osmanom


Zapewne nie jeden raz jeszcze wrócę do Turcji, na pewno do Kapadocji pochodzić wśród skał o dziwnych kształtach i aby w końcu polecieć balonem.

Na pewno do Stambułu, aby posiedzieć w kawiarenkach, otoczony przez koty, gdzieś w zaułkach Sultanahmedu popijając sok z granatu, a może Türk kahvesi, a może po prostu Efez….

Teşekkür ederim ve hoşçakalın.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów i są wyłącznie moją własnością. Zostały wykonane podczas kilku wyjazdów do Turcji, ostatni odbył się w maju 2018 roku.
Bez mojej zgody kopiowanie, rozpowszechnianie czy cytowanie całości czy części teksu i zdjęć jest zabronione.
Na wszelkie pytania odpowiem bardzo chętnie w komentarzu lub mailowo.

Brak komentarzy

  • M.N.

    CUDNA …BEZ DWÓCH ZDAŃ ������ stanąles na wysokości zadania �� relacja powaliła mnie rownie mocno jak moja pierwsza podróż tam …rowno 20 lat temu..dokładnie dzis 13.05.1998 DZIĘKI ��

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *